top of page

O nas

 

 

Zagroda Edukacyjna Konarzew Stajnia „Lusi” to rodzinna zagroda prowadzona na terenie czynnego gospodarstwa rolnego we wsi Konarzew w gminie Piątek.

 

Jesteśmy tradycyjną polską rodziną, ceniącą sobie spokój oraz życie zgodne z normami i zasadami panującymi w naszej rodzinie od pokoleń.

Do Konarzewa przeprowadziliśmy się kilka lat temu z dużego miasta i to właśnie tu znaleźliśmy to czego nie udało nam się odnaleźć przez całe życie mieszkając w Łodzi, spokój, oraz przyjazną przystań tak niezbędną w naszym życiu. Mając do dyspozycji odpowiednie warunki zajęliśmy się stworzeniem miejsca do którego chętnie przyjeżdżają całe rodziny, miejsce zlokalizowane niedaleko dużego miasta, ale mimo wszystko z dala od zgiełku, pośpiechu i problemów dnia codziennego.

 

W 2009 roku postawiliśmy w naszym gospodarstwie tradycyjny piec chlebowy i już wtedy zaczęliśmy myśleć o stworzeniu wyjątkowego miejsca dla dzieci, w którym nie tylko będą mogły poznać nasze tradycje, ale również poznać co to znaczy ekologia i zjeść tylko to co zdrowe i smaczne. Nasza flagowa ścieżka edukacyjna „Od ziarenka do bochenka” to wciąż najczęściej wybierany temat przez grupy, które odwiedzają naszą zagrodę, jednak z czasem chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów rozpoczęliśmy również warsztaty rękodzielnicze: garncarstwo, wiklina papierowa czy pająki ze słomy. Przed świętami zarówno wielkanocnymi jak i przed Bożym Narodzeniem prowadzimy cykl warsztatów zatytułowany: Ekologiczne ozdoby świąteczne. Wykorzystując tylko i wyłącznie materiały ekologiczne tworzymy m.in. stroiki, bombki, jaja wielkanocne oraz smaczne ozdoby do których używamy zdrowe produkty.

 

Nasza nowa ścieżka edukacyjna: Sztuka kreatywnego recyklingu papieru spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem przez szkoły i przedszkola. Dzieci chętnie uczą się o tym jak ważne jest dbanie o naszą planetę, ale co najważniejsze uczą się, że rzeczy powszechnie uznawane za śmieci można wykorzystać do stworzenia przepięknych prac plastycznych, materiałów użytkowych czy dekoracji. Nie dość że pracujemy nad ich kreatywnością oraz zdolnościami manualnymi to dodatkowo zaszczepiamy w nich pierwiastek „Eko”.

 

Zapraszamy do Konarzewa!

 

....

bottom of page